Newsy

Vivid Gallery – sztuka w galerii, galeria sztuki

Vivid Gallery podczas Nocy z Designem zadba o osobisty kontakt ze sztuką i designem. Zgodnie z ideą slow life pokażemy posługując się malarstwem „Krótką historię odpoczynku przy pomocy Sztuki”- w wybranych pracach tematem przewodnim będą morze, plaża, ciepło, natura, i kolory kojarzone z relaksem: błękity, żółcienie, biel, limonka, zielenie oraz bardzo dużo światła słonecznego. Zaprosimy także na spotkanie z Wielką Sztuką - zaprezentujemy wybrane fotografie i grafiki oraz fotomontaże Zdzisława Beksińskiego.

Zobaczymy kolekcję Eli i Sebastiana Pietkiewiczów: „Sztuka szkła kryształowego” - Polski Design ze Szkła Kryształowego, swoją książkę „Ilustrowany Elementarz Designu” zaprezentuje Ewa Solarz, można będzie również nabyć tę arcyciekawą książkę.

Odbędą się również „Arts Live Show” czyli malowanie obrazu na żywo wraz z modelem, połączenie sztuki, body paintingu i płótna.  Artystą prowadzącym będzie Jerzy Treit a powstałe płótno przeznaczone zostanie  na aukcję na rzecz wybranej Fundacji.

Godzina performance'u: 21.30

Przez całą Noc z Designem  w Vivid Gallery  w ramach projektu "Arts Through the Glass”  zobaczymy rozszerzoną rzeczywistość w sztuce czyli połączenie sztuki i augmented reality.