Wróć do listy

Kolekcja TRE Produkt_Rygalik

Studio Rygalik zostało założone przez znanego i cenionego projektanta Tomka Rygalika. Realizuje kompleksowe projekty o różnorodnym charakterze – od projektowania, rozwoju i wdrożenia produktu po realizacje site-specific, design & build oraz produkcję limitowanych serii.

Poza współpracą z przemysłem, która jest główną podstawą działalności, Studio Rygalik często angażuje się w projekty realizowane dla instytucji kultury, które pozwalają na działania eksperymentalne. Wśród prac zrealizowanych przez Studio Rygalik znajdują się projekty dla takich marek jak Absolut, Artek, Comforty, Dupont/Corian, Heal’s, Heineken, Ideal Standard, Ikea, Moroso, Noti, Paged, Pfleiderer, Profim, Siemens oraz dla instytucji takich jak Bozar w Brukseli, Muzeum Polin, Teatr Wielki – Opera Narodowa oraz meble dedykowane polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Kolekcja TRE Produkt Tomka Rygalika powstała ze sprzeciwu wobec nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji. Sam Rygalik nie projektuje dla TRE – zatrudnia do tego dizajnerów nie tylko z Polski, ale także z Holandii, Włoch, Izraela czy Japonii. Kolekcję charakteryzuje funkcjonalność i wykonanie z najwyższej jakości materiałów. Znajdziemy w niej meble i drobne akcesoria, które są sprzedawane do wielu krajów Europy, a także Azji i Bliskiego Wschodu.