Wróć do listy

Marki Dolnośląskie – cz.2

Kolejni projektanci i ich działa w tegorocznej edycji Marek Dolnośląskich:

CHORS

Chors od 12 lat dostarcza oświetlenie dla architektury. Polski producent, skupiający się na nowoczesnych rozwiązaniach. Produkty Chors wyróżniają zaawansowane technologie oraz najwyższą jakość światła LED.

Produkt na wystawie:

Reel SP3 to seria reflektorów zaprojektowana przez Fabiana Baumana z pracowni Formfjord. Oba modele posiadają wyraźną formę i pozwalają na ukierunkowanie światła w wybrane miejsce.

Wersja stołowa oprawy z serii Reel T została zaprojektowana przez Fabiana Baumanna z biura projektowego Formfjord. Wysokiej jakości zintegrowane źródło LED, duża swoboda kierunkowania światła i szklana soczewka pozwalająca na regulowanie kąta świecenia, sprawiają, że oprawa odpowiednio oświetli miejsce pracy.

Wersja stojąca oprawy z serii Reel została zaprojektowana przez Fabiana Baumanna z biura projektowego Formfjord. Niebanalna forma, miękka linia gięcia i ciekawy klosz, nadają lampie unikalny wygląd i przyciągają uwagę.

FLAPO:

Marka, która tworzy oszczędne w formie, funkcjonalne przedmioty, w których bardzo ważną rolę odgrywa ciekawy pomysł. Pomysł na to coś, co czyni przedmiot wyjątkowym.

Produkt na wystawie:

Kamienne i drewniane kopertówki zaprojektowane w duchu minimalistycznego i ponadczasowego wzornictwa. Wykonane ręcznie z naturalnych materiałów: kamienia, drewna i skóry. Oryginalne kopertówki dla wyjątkowych kobiet.

GABRIELA KOWALSKA

Gabukow w projektowaniu skupia się na łączeniu funkcjonalności z wartością dodaną jak np. potencjał interakcji + zmysłowość ( Attachment) czy element masowej produkcji + bespoke ( Kofifolk). Gabukow stawia na współpracę z niewielkimi warsztatami rzemieślniczymi i fabrykami w Polsce, łącząc przemysł z rzemiosłem.

Produkt na wystawie:

Gabukow ATTACHMENT

Przyłączasz przez dotyk: ergonomiczne szklanki. Subtelna interakcja przedmiotu codziennego użytku z odbiorcą. Odpowiednio dotknięta miło i pewnie przyłączy się do dłoni. Szklaneczki mają wcięcie i wygięcie, które powstały, by ich użytkowanie było maksymalnie ergonomiczne i przyjemne. Powstały ze szkła laboratoryjnego, są więc niezwykle odporne tak na szok termiczny, jak i na uszkodzenia mechaniczne.

 

GEPETTO, MATEUSZ TOPOROWICZ

GEPETTO to dynamicznie rozwijająca się polska marka, założona w 2013r. przez absolwentów

Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Jej głównym obszarem działalności są drewniane okulary przeciwsłoneczne oraz oprawki korekcyjne.

Marka ma wrocławskie korzenie, ale już zdobyła sobie międzynarodowe uznanie.

Produkty na wystawie:

ZEGARKI: Pierwsze na rynku drewniane zegarki ze szwajcarskim mechanizmem. Wykonane z drewna orzechowego, które zostało wykorzystane do produkcji gitar zespołu The Beatles!

OKULARY: Drewniane okulary wykonane w technologii warstwowej z zausznikami ze stali szlachetnej.