Wróć do listy

Re-Cycle Story: Custom Lamps

Wystawa studia projektowego Custom Woods pod opieką kuratorską Sylwii Gulewicz-Wysockiej. Produkty wytwarzane przez pracownię są tworzone ręcznie z wyselekcjonowanych gatunków egzotycznego drewna, skały wulkanicznej i stali lub miedzi. Nazwy produktów pochodzą od islandzkich wulkanów, bo to właśnie stamtąd pochodzi skała wulkaniczna wykorzystywana do produkcji lamp i mebli.

W kolekcji lamp znajdują się między innymi:

Aksja – jej nazwa pochodzi od islandzkiego wulkanu, który kryje w sobie jezioro. W drewnianej podstawie lampy Aksja zatopiono szkło z subtelnie połyskującymi drobinkami. Odbijające się w nim światło żarówek łagodzi nieco surowość stali, czyniąc lampę kompletną.

Bardarbunga – nazwa nawiązuje do wulkanu, który ze spektakularnym efektem przypomniał o sobie największą od 200 lat erupcją. Lampa jest wykonana jest z drewna ziricote, miedzi i lawy, w której zatopiony jest ściemniacz.

Hengill – jej styl jest odniesieniem do islandzkiego wulkanu uśpionego od 2000 lat. Podstawa lampy to lite drewno jałowca wirginijskiego połączone ze stalą i żarówkami z ozdobnym żarnikiem.

Eyjafjallajökull stylem nawiązuje do wulkanu, który w 2010 roku paraliżował ruch lotniczy w całej Europie. Lampa jest bezpieczna i piękna, wykonana ze stali z podstawą z litego drewna palisandra różanego.

Trjú Svín czyli dzielne trzy świnki stworzone z jałowca wirginijskiego. Zawsze trzymają się razem dzięki przewodowi w oplocie, którego kolor można dowolnie wybierać.

Hekla dzięki swojemu minimalizmowi świetnie wkomponuje się w każde wnętrze. Jej nazwa pochodzi od wulkanu, którego erupcjom towarzyszą trzęsienia ziemi. Podstawa wykonana jest z egzotycznego litego drewna w połączeniu ze stalą i żarówką z ozdobnym żarnikiem.

Strokkur – wulkan o tej nazwie zaskakuje swoimi erupcjami co kilka minut. Lampa, która wzięła od niego swoją nazwę także nie przestaje zaskakiwać. Podstawę z litego drewna uszlachetnionego przerostami wulkanicznymi połączono ze stalą i ozdobną żarówką.

Laki nazwę wzięła od ogromnego wulkanu szczelinowego. Ma ona kształt kuli zamkniętej w stalowych barierach z czarnych rur.

Wszystkie lampy są wykonane ręcznie, ich jasność można regulować.