Wróć do listy

Re-Cycle Story: Morawka

Wystawa studia projektowego Morawka pod opieką kuratorską Sylwii Gulewicz-Wysockiej

Lampy prezentowane przez studio projektowe Morawka zostały stworzone zgodnie z zasadami nurtu ECO-designu. Przy ich tworzeniu wykorzystuje się materiały pochodzące z recyclingu w połączeniu z drewnem i sklejką.

PISTON LAMP

Główny element klosza lampy stojącej Piston wykonany jest z plastikowego kanistra po wodzie, który pochodzi z recyclingu, natomiast reszta elementów wykonana jest z naturalnej niemalowanej sklejki. Inspiracją do stworzenia tej lampy były zainteresowania motoryzacyjne i modelarskie, a kształt lampy przypomina radiator silnika dwusuwowego. Stąd też nazwa Piston (z ang. tłok).

GAGARIN LAMP

Lampa Gagarin to kolejny przykład ekologicznego wykorzystania zużytych opakowań gdyż wewnętrzny cylinder wykonany jest z butelki po wodzie destylowanej. Gagarin to lampa do pokoju dziecięcego. Jej forma wzorowana na dziecięcych rysunkach, w estetyczny sposób oddaje wyobrażenia najmłodszych o podróżach rakietą w kosmos

OBLIVION LAMP

Lampa Oblivion zaprojektowana jest zgodnie z nurtem ECO-designu przez wykorzystanie naturalnych materiałów - wstawki wykonane z tektury falistej pochodzą z recyclingu. Oblivion lamp to duża wisząca lampa doskonale nadająca się do salonu lub innego przestronnego wnętrza. W zależności od zastosowanego źródła światła można uzyskac różne efekty wizualne jakie tworzy ażurowa konstrukcja klosza.