Wróć do listy

Re-Cycle Story: Rekoforma

Wystawa studia projektowego Rekoforma pod opieką kuratorską Sylwii Gulewicz-Wysockiej

Pracownia specjalizuje się w ręcznie wykonanych meblach z wyjątkowego surowca, jakim jest stare, niemal stuletnie drewno pochodzące z rozbiórek stodół, budynków mieszkalnych i kamienic. Stare deski wykorzystywane do produkcji mebli z recyklingu pozwalają na stworzenie oryginalnych i wyjątkowych projektów. Bieg lat nadaje im różnych naturalnych odcieni, faktur i spękań, których uzyskanie w inny sposób byłoby niemożliwe.

Kolejny surowiec, z którym pracują artyści pracowni, to metal. Meble z niego wykonane charakteryzują się oryginalnymi, często surowymi formami. Ze względu na duże możliwości plastyczne tego materiału udaje się wykonać nawet najbardziej wymagające projekty mebli z metalu, prętów, czy siatki.

W kolekcji znajdują się między innymi meble ze starego drewna i stali:

- Garderoba - wygodny i funkcjonalny wieszak w stylu industrialnym. Konstrukcja wykonana jest z metalowych prętów i siatki, wieszaczki z zardzewiałych śrub, półki ze starych desek sosnowych.

- Zegar – w stylu loft, konstrukcja wykonana z metalowego płaskownika oraz dębowej deski, która zamocowana jest metalowymi śrubami. Zegar jest idealną ozdobą, doskonale pasującą do wysokich pomieszczeń typu loft. Można go powiesić lub postawić.