Wróć do listy

Vintage Voyagers

Marka mebli i przedmiotów użytkowych została stworzona przez dwóch architektów Tomasza Chołuja i Jerzego Gomółkę  w Pracoffni  Tomasz Chołuj  Jerzy Gomółka

późną wiosną w porze przeprowadzki i niezliczonych potrzeb, od tych racjonalnych do wprost przeciwnie.

Racjonalne można ocenić wzrokowo, oraz za pomocą dostępnych w różnych częściach ciała bodźców czuciowych zależnych od wrażliwości osobniczej, warunków fizycznych i poziomu percepcji potencjalnego odbiorcy. Potrzeby nieracjonalne są jak wiadomo osobnicze, dlatego autorzy zapytali samych siebie. Otrzymali liczne odpowiedzi, które postanowili urzeczywistnić. Wsród najciekawszych znalazły się czekające na odkrycie manifesty formalne, sentymenty estetyczne a nawet bliżej niewytłumaczalne związki emocjonalno formalno ideowe z nieżyjącymi Twórcami.

Twórczość Vintage Voyagers to nic innego jak designerskie nurkowanie w morzu możliwości. Towarzyszy im duch dobrej roboty i słowa Piotra Skrzyneckiego "Pośpiech poniża" wpisując się na miarę w hasło tegorocznej Nocy z Designem "Zwolnij" Tegoroczna prezentacja jest sentymentalną wycieczką w przeszłość : "lata dwudzieste, lata trzydzieste"

Tomasz Chołuj - Vintage Voyagers