Wróć do listy

KIDS DESIGN SPACE – NIE TYLKO DLA DZIECI!

Fundacja OPEN MIND zaprasza na kolejną odsłonę wystawy podsumowującej 3. edycję projektu KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń. 22 czerwca podczas 9. edycji „Nocy z Designem” wspólnie z nami poszukajcie odpowiedzi na pytanie “ILE TWARZY MA DESIGN?.

 

Design jest wszechobecny, dlatego można porównać go do kameleona, który zmienia się w zależności od otoczenia. Warto zapytać: ile twarzy ma design? Jak wygląda? Jak go rozpoznać? Wystawa podsumowująca kilkumiesięczną pracę dzieci oraz najlepszych polskich projektantów w ramach “KIDS DESIGN SPACE - dzieci projektują przestrzeń” to wyjątkowa okazja do znalezienie odpowiedzi na te pytania!

W 2016 roku we Wrocławiu doszło do niecodziennej zamiany ról. Dzięki warsztatom i spotkaniom w ramach projektu „KIDS DESIGN SPACE”, dzieci na kilka miesięcy weszły w skórę designerów. Stworzyły koncepcje, służące uznanym polskim projektantom za punkt wyjścia i inspirację do dalszej pracy nad produktami końcowymi, które z powodzeniem mogłyby zostać wdrożone do produkcji. Motyw przewodni - DŻUNGLA - towarzyszył spotkaniom i warsztatom podczas poszczególnych etapów projektu:

doświadczanie, kreowanie i realizacja.

 

Ostatni etap “KIDS DESIGN SPACE” to prezentacja efektów tej niezwykłej współpracy, dlatego na ( edycji Nocy z Designem zostanie zaprezentowana część wystawy finałowej, czyli dżungla projektów pełna kolorów, kształtów tropikalnych roślin i zwierząt. W tej plątaninie wzorów oraz form ukrywa się design. Wystarczy, że przyjrzycie się uważnie, a na pewno go znajdziecie.

Poznajcie jego przyjazną twarz i przekonajcie się, że jest nie tylko ładny, ale przede wszystkim niezwykle potrzebny i funkcjonalny.

 

Podczas zwiedzania wystawy okaże się, że designu można dotknąć, choć jest on nieuchwytny jak pantera oraz potrafi ukrywać się niczym kameleon! Zobaczycie projekty, które powstały w wyniku współpracy dziecko - dorosły. Połączenie nieokiełznanej dziecięcej fantazji z doświadczeniem i wiedzą najlepszych polskich projektantów. To nie będzie zwykła prezentacja, ale też zadania, zagadki oraz przeróżne zabawy. Na pewno nie będzie nudno!

 

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz wystawy znajdziecie na www.kidsdesignspace.pl

 

 

 

Wystawa do zobaczenia: 22.06 – 30.07.2017 r.

Kuratorka wystawy: Małgorzata Koralewska

 

Partner: DOMAR – Galeria Domar, Netland Computers, PPG Deco Polska Sp. z o.o., Dekoral, Terma Group, Witamina D, Grynasz Studio