Wróć do listy

Marki Dolnośląskie cz.1

Marki Dolnośląskie cz 1

Prezentujemy wszystkich twórców obecnych w projekcie Marki Dolnośląskie tegorocznej Nocy z Designem. 21 projektantów, wyselekcjonowane produkty i unikatowy design to od lat już wyróżnik Marek Dolnośląskich.

ADRIANNA PIERAJ – TOALETKA

Tegoroczna absolwentka Architektury Wnętrz na wrocławskiej ASP. Toaletka jest dyplomem magisterskim , który  powstał w pracowni mebla, gdyż projektowanie mebli od zawsze było najbliższe jej sercu.

Produkt na wystawie:

Toaletka zaprojektowana w stylu lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, jednak w nowoczesnym wydaniu. Jej charakterystyczną cechą jest świadome dopasowanie pod względem stylistyki do jednego z najpopularniejszych projektów, krzesła z 1950 roku, znanej pary projektantów - małżeństwa Eames.

AGNIESZKA BAR - KLOSZ ODNOWA

Projektantka tworząca autorską markę, specjalizuje się w szklanej materii. Projektuje przedmioty unikatowe oraz codziennego użytku, o subtelnych wzorach, czasem z przymrużeniem oka. Powstają w krótkich seriach w kooperacji z rzemieślnikami i ośrodkami szklarskimi w Polsce i zagranicą. Jej nadrzędnym celem jest kultywowanie tradycji szklarskich. Podejmuje również projekty badawcze i eksperymenty. Jest dydaktykiem na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Laureatka nagród i nominacji: MUST HAVE, EDIDA, TGK, EGE, Make me!, Dobry Wzór.

Produkt na wystawie:

Ażurowa kopuła uformowana ze szklanych linii w trójwymiarowy szkielet dla roślinności. Po obwodzie klosza zamocowane są szklane fiolki na wodę, w których umieszczamy pędy pnączy. Wnętrze klosza sprzyja medytacji i bliskim spotkaniom z roślinami. Aromat świeżych pędów i liście dotykające twarzy wpływają korzystnie na samopoczucie. Dedykowane do przestrzeni domowych i wnętrz publicznych. Całość wykonana jest ręcznie w technice flameworking, która polega na ręcznym formowaniu szkła w płomieniu palnika. Projekt prezentowany był wielokrotnie na wystawach designu na świecie (Mediolan, Sztokholm, Helsinki, Brazylia, Rio de Janeiro, Kielce, Wrocław, Bruksela, Paryż).

ANNA SPECYLAK-SKRZYPECKA -CERAMIKA

Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od lat prowadzi własną pracownię ceramiczną zajmując się zarówno ceramiką artystyczną jak i designem. Glina jest głównym materiałem, w którym tworzy , ale swoją pasję graficzną przełożyła na projektowanie i własnoręczne wykonywanie kalkomanii ceramicznych. Rysunek obok formy rzeźbiarskiej jest bardzo istotny w jej twórczości .Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą.

Produkty na wystawie:

Toczone miski z porcelitu zdobione kalkomanią

szamotowy stolik kawowy

wazon/donica -szamot szkliwiony +autorska kalkomania

 

BARBARA ŚNIEGULA -KUBKI STOPY

Projektant i rzemieślnik w jednym, absolwentka Wydziału Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W tym mieście mieszka i tworzy.  Projektuje niezwykłe kubki na szczególne okazje próbując tworzyć nowe, osobiste historie . Kocha konie, czytanie biografii i lubi patrzeć jak krople deszczu spływają po szybie. Prowadzi autorską galerię i pracownię ceramiki Nado we Wrocławiu.

Produkty na wystawie:

 Surrealistyczne kubki z nutą pikanterii, wykonane z porcelany, z figlarną nóżką odzianą w srebrne podkolanówki.  Piękny prezent dla  tancerzy i miłośników intrygujących uchwytów. Wszyscy panowie będą zachwyceni, a baletnice nie rozstaną się z nimi na krok! Jest to również wyszukany prezent na ślub, wyrażający symbolicznie wejście Młodej Pary tanecznym krokiem w nowe, małżeńskie życie.Kubki są projektem autorskim - zostały zaprojektowane i wykonane przez Barbarę Śniegulę w jej małej pracowni Nado na wrocławskim Nadodrzu, a nie masowo w fabryce. Kupując je na www.sniegula.pl wspierasz polski design i polskie wzornictwo.