Wróć do listy

„Splecione” Agnieszki Bar po raz pierwszy we Wrocławiu!

Agnieszka Bar należy do najmłodszego pokolenia polskich designerów, jej prace podbijają światowy rynek wzornictwa. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Wzornictwo, Projektowanie Szkła. Studiowała także sztuki użytkowe na Academy of Fine Arts and Design w Bratysławie oraz w Technic University w Libercu.

Artystka specjalizuje się w szkle. Projektuje, a także samodzielnie wykonuje przedmioty codziennego użytku, naczynia, oraz unikatowe obiekty refleksyjne do przestrzeni prywatnych i publicznych. Współpracuje z rzemieślnikami i ośrodkami szklarskimi w Polsce i zagranicą. Jest współzałożycielką Grupy Projektowej WZOROWO (2009-2014) w ramach której wraz z Agnieszką Kajper i Kariną Marusińską prowadziła działania projektowe w obszarze szkła i ceramiki a także projekty artystyczne i edukacyjne. Obecnie wykłada i prowadzi projekty badawcze na swojej macierzystej uczelni – Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Kolekcja Splecione/ Braided jest częścią wystawy i projektu polsko-litewskiego "we.beauty of diversity" którego można było doświadczyć podczas Lithuanian Design Week w Wilnie i Kłajpedzie w maju. We Wrocławiu podczas 9 Nocy z Designem po raz pierwszy zostanie zaprezentowana wybrana część większej kolekcji która powstała w fascynacji połączenia dwóch rzemiosł: dmuchania szkła i plecionkarstwa. Aranżacja będzie utrzymana w charakterze wystaw pokazujących proces, które dotychczas projektantka prezentowała tylko w dwóch miejscach na Świecie: podczas Vienna Design Week w Wiedniu oraz Designblok Fashion and Design Week w Pradze.