Wróć do listy

ZWOLNIJ – RYTUAŁY CODZIENNOŚCI

 

We współczesnym świecie zdominowanym przez pośpiech, coraz większego znaczenia nabierają chwile, w których możemy zapomnieć o problemach, zatrzymać się na chwilę, aby skupić na drobnych rytuałach takich jak poranna kawa czy herbata, kieliszek wina, ciastko z ulubionej cukierni albo momentom, w których oddajemy się swoim pasjom. W sytuacjach tych towarzyszą nam przedmioty, ceramiczne, szklane. To dzięki nim utrwalane jest nasze odczuwanie, to one pobudzają nasze myśli.

Wyjątkowość ceramiki i szkła polega na tym, że nie tylko wywodzą się z rzemiosła, ale również są przyjazne ekologicznie, na co obecnie coraz częściej zwraca się uwagę. Materiały te są wciąż niezastąpione w wielu sferach dnia codziennego. I co najważniejsze dają nam pewność i satysfakcję, że poza zwykłą przyjemnością używania, czy też posiadania przedmiotu wyjątkowego, przebywamy choć przez krótki moment w innej rzeczywistości.

Podczas tegorocznej Nocy z Designem zobaczymy realizacje studentów pracowni projektowych Wydziału Ceramiki i Szkła, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu .

Kuratorzy: dr hab. Maciej Kasperski, as. Justyna Żak.